Connect with us
Örnek Resim

Kıbrıs

YDP Güzelyurt Gençliği meşaleyi yaktı…

Published

on

Yeniden Doğuş Partisi Güzelyurt Gençlik Kolları Başkanı Polat Uruk’un ev sahipliğinde kahvaltılı bir toplantı düzenlendi.

Yeniden Doğuş Partisi Güzelyurt Gençlik Kolları Başkanı Polat Uruk’un ev sahipliğinde kahvaltılı bir toplantı düzenlendi.Güzelyurt İlçe Başkanı Hakan Bozkurt, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Yılmaz, Genel Gençlik Kolları Başkanı Erşah Sabit Yılmaz ve MYK üyesi Hasan Baran’ın yanı sıra bölge gençliği de toplantıya katıldı.Kahvaltı öncesi bir konuşma yapan Uruk,” bölge gençliğinin Yeniden doğduğu YDP’ de; özelde Güzelyurt, genelde ise ülke sorunlarına çözüm bulmak için yola çıkılmıştır. Başta Genel Başkanımız Erhan Arıklı, Genel Gençlik Kolları Başkanımız Erşah Sabit Yılmaz ve İlçe Başkanımız Hakan Bozkurt ile bölgemizin diğer siyasi isimleri ile birlikte çok güzel bir ivme ve motivasyon yakaladık. Partimizin her geçen gün emin adımlarla büyümesine katkı sağladığımız için mutluyuz. Artık sorgulayan, anlatan ve çözüm noktasında da insiyatif almaktan geri durmayan bir YDP gençliği var. Meşaleyi büyüklerimizle beraber taşımak bizleri onurlandırmaktır. Gelecek bizim, Yeniden Doğuş’un” diyerek katılım gösterenlere ve ev sahipliği yapan Mehmet Emin Yılmaz ile Hasan Baran’a da teşekkür etti.

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıbrıs

Cumhurbaşkanı Tatar, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü

Published

on

By

Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurul görüşmeleri dolayısıyla New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bugün KKTC saati ile 19.45’te BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya gelerek görüştü.

BM Genel Merkezi’nde yer alan görüşmede, KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi M. Ergün Olgun, İki Taraflı Teknik Komiteler Koordinatörü Güneş Onar ve Özel Danışman Osman Ertuğ da yer aldı.

Devamını Oku

Kıbrıs

Güzelyurt Belediyesi yeni binasında çalışmalar sona geldi

Published

on

By

2018 yılında temelleri atılan ancak çeşitli nedenlerle tamamlanamayan Güzelyurt Belediyesi yeni binasında çalışmalar sona geldi.

7 dönümlük bir arazide 3 bin 250 metrekarelik bir alandan oluşan yeni belediye binasının açılmasıyla çarşı merkezine de rahatlama gelecek.

Konuyla ilgili BRT’ye konuşan Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, binanın 3 bin 250 metrekarelik bir alandan oluştuğunu ve 7 dönümlük arazide otopark ve yeşil alanlarla destekleneceğini anlattı.

Özçınar, Güzelyurt Belediyesi’nin mevcut binasının ise eğitim merkezine dönüştürüleceğini, burada meslek edindirme kursları ile yabancı dil eğitimlerinin yapılacağını anlattı.

Binanın, vatandaşın aynı kat üzerinde tüm hizmetlerini alabileceği şekilde planlandığına işaret eden Özçınar, ayrıca toplantı odasının vatandaşların meclis toplantılarını izleyebileceği şekilde organize edildiğini kaydetti.

BRT’ye konuşan vatandaşlar da binanın tamamlanmasıyla daha kolay ve sürdürülebilir hizmet alabileceklerini belirtti. BRT

Devamını Oku

Kıbrıs

Eylül-Ekim aylarında hangi balıklar yenir?

Published

on

By

Denizlerimizde balık sezonu açıldı vatandaşın da tezgahlarda gözü gönlü açıldı.

Lezzeti, faydaları ile sofralarımızın baş tacı Balıklar, halkımızın büyük ilgisiyle karşı karşıya.

Balığın bollaştığı aylar Eylül ve Ekim ayları, ancak her balık her mevsim yenmiyor.

Her ayın gözdesi farklı….

Peki EylüL- Ekim aylarında en lezzetli hangi balıklar yenir?

KKTC Balıkçılar Birliği Başkanı Kemal Atakan merak edilenlere açıklık getirdi.

Atakan şu sıralar denizlerimizin bereketli olduğunu, İstavrit, voppa, palamut gibi balıkların bu mevsim denizlerimizde bol miktarda bulunduğunu belirterek, balık tüketiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususun günlük, taze alıp tüketmek olduğuna vurgu yaptı.

Kemal Atakan bu mevsim palamut, istavrit ve voppa’nın denizlerimizde bolca bulunduğunu söyleyerek, girdiler ve mazotun yüksek olmasına rağmen balıkta çok ciddi bir fiyat artışının olmadığını, balıkların kilosunun ortalama 100 TL’ye satıldığını söyledi.

Halkımızın balığın faydaları konusunda bilinçli olup, balık tüketimine özen gösterdiğini de dile getiren Atakan, bundan duydukları memnuniyeti de belirtti.

Atakan röportajında balıkçılığın bir sevda olduğunu söyleyerek, balıkçılığa başlama öyküsünü anlattı.

Balıkçılar olarak mevcut bir takım sıkıntıları bulunduğunu da kaydederek, bunların ivedilikle aşılması dileğindw bulundu ve sorunlarının giderilmesinde kendilerine destek olan TİKA’ya da teşekkür etti.BRT

Devamını Oku

Trending