Connect with us
Örnek Resim

Kıbrıs

Tatar’a karşı operasyon yapıldığı açıklandı; “Ahlaksızlık ve siyasi alçaklık” !!

Published

on

KKTC Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a karşı operasyon yapıldığı açıkladı.

KKTC Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı  Tatar’a yönelik operasyonlar ve gerçek dışı iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

İşte o açıklama;

“Ahlaksızlık ve siyasi alçaklık”
Cumhurbaşkanımız Sn. Ersin Tatar’ın Cenevre’de egemen eşit iki devlete dayalı çözüm önerisini masaya koyması sonrasında Cumhurbaşkanımız Tatar’a yönelik yalan ve iftiralara dayalı operasyonlar ile kara propagandanın gündeme getirilmesini yakınen izlemekteyiz. Dışarıdan yönetilen ve yerel taşeronlar üzerinden yürütülen bu operasyonların ana hedefinin Kıbrıs konusunun bu kritik aşamasında Cumhurbaşkanımız Tatar’ı karalamak, etkisizleştirmek, güven bunalımı ile ülkede kaos ortamı yaratmak olduğu bilinmektedir.
Gerçek dışı haber, yalan ve iftiralarla Cumhurbaşkanımız Tatar, sürekli ve sistematik bir şekilde hedef alınırken, son olarak da Cumhurbaşkanımız Tatar, Almanya’da “suç örgütü” olduğu ileri sürülen “Osmanen Germania” adlı örgütün yöneticilerinden Taner Ay adlı kişiyle ilişkilendirilmeye çalışılmakta ve bazı fotoğraflar yayınlanmaktadır.
Söz konusu fotoğraflar Cumhurbaşkanımız Tatar’ın Başbakan olduğu 2019 yılının Aralık ayında Ankara’da JW Marriot Hotel’in lobisinde çekilmiş olup, olayın gelişimi şöyledir;
Başbakan olarak Ankara’da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanımız Tatar, söz konusu hotelin lobisinde beklerken, yanına yaklaşan ve kendisini 2010 yılından beri KKTC Düsseldorf Fahri Temsilcisi olarak tanıtan Çetin Ay adlı kişi ile çok kısa bir sohbette bulunmuştur. Bu arada Çetin Ay, oğlu olan Taner Ay adlı kişiyi de Cumhurbaşkanımızın yanına çağırmış ve söz konusu fotoğraflar Taner Ay’ın yakınları tarafından çekilmiştir. Cumhurbaşkanımız, Taner Ay adlı kişiyi tanımadığı gibi, bu kişiyle de herhangi bir konuşması olmamıştır.
Olay bundan ibaret olurken, söz konusu fotoğrafları kullanıp, Cumhurbaşkanımızın, “suç örgütleriyle ilişki halinde olduğunu” ileri sürmek, çok çirkin bir iftira ve kara propaganda olup boşuna bir gayrettir.
Cumhurbaşkanımız Tatar’ın milletvekili, bakan ve başkan olduğu dönemden bu yana, bulunduğu yerlerde, temas ve ziyaretlerinde yanına yaklaşan kişiler tarafından fotoğrafları çekilmiş ve bu fotoğraflar sosyal medyada yayınlanmıştır. Eski cumhurbaşkanları ile tüm siyasi parti başkanları ve yöneticilerin de durumu aynıdır. Onların da yanlarına yaklaşan pek çok kişi ile çekilen fotoğrafları sosyal medyada yer almaktadır. Bu fotoğraflarda yer alan kişilerin daha sonra neler yapıp, yapmayacakları da sadece o kişilerin sorumluluğudur. Gerçek böyle olmasına rağmen, bu fotoğraflar üzerinden kara propaganda ile algı operasyonları yürütmeye çalışmak ahlaksızlık ve siyasi alçaklıktır.”

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıbrıs

Ercan-Yonca Kavşağı’nda kaza meydana geldi

Published

on

By

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye saat 18:30 sıralarında, Ercan-Yonca Kavşağı arasında, Aydın EKER (E-38), yönetimindeki DR 534 plakalı araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada, sola meyilli viraja geldiği zaman direksiyon hakimiyetini kaybedip orta refüje çarpıp takla atmıştır.

Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü kaldırıldığı Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavisi halen sürüyor. Soruşturma devam etmektedir.PGM/BRT

Devamını Oku

Kıbrıs

‘İtfaiye Haftası’nın açılışı Lefkoşa Dereboyu’nda düzenlenen kortejle başladı

Published

on

By

Polis Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez 25 Eylül -1 Ekim tarihleri arasında ‘İtfaiye Haftası’ kutlanıyor.. Lefkoşa Dereboyu’nda kortej ile açılışı yapılan İtfaiye Haftası, hafta süresince yangınlara karşı alınacak önlemler ve yangınlara karşı bilgilendirici etkinliklerle devam edecek..

Etkinliğe Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ın yanısıra ilçelerden polis yetkilileri de katıldı.

Kortejin ardından Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı bandosu kısa bir konser verdi..

İtfaiye Müdürü Ramadan Gürpınar etkinlikte konuşma yaparak, itfaiye haftasında amaçladıklarını anlattı.

Gürpınar, “Bu süreçte 25 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek personelimiz ilçelerde.. Tüm ilçelerde itfaiyenin acil numarası olan 199’un üzerinde bulunduğu karanfil dağıtımı yapılacak. Halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için kurum kuruluşlarda yangın eğitimi verilecek. Farkındalık yaratmak için artan kan ihtiyacına yönelik lefkoşa itfaiye şubemizde kan bağışına bulunulacak” dedi. BRT

Devamını Oku

Kıbrıs

“Kara Yağ”a ilgi büyük

Published

on

By

İlk zeytin hasatı ile birlikte kara yağ yapımına da başlandı…

Keskin kokusu ve koyu rengi ile Kıbrıs Türk mutfağının vazgeçilmezi olan bu yağa ilgi oldukça fazla…

Uzun yıllardır Büyükkonuk da kara yağ çıkaran Mustafa Arıbey, ülkeye özgü olan bu yağa ilginin oldukça fazla olduğuna işaret ederek talebi karşılamakta zorluk çektiğini söyledi.

Arıbey, Kara yağ yapımını BRT için anlattı.

Devamını Oku

Trending

Copyright © 2022