Connect with us

GÜNCEL

Gençlik Dairesi, Gençlik Haftası etkinlikleri düzenliyor

Başbakan Yardımcılığı, Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Gençlik Dairesi, Alsancak Belediyesi, Genç yetenekler Production, Dance Base Art Studio, Zirve İzcilik Derneği ve Grup Frekans 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde Gençlik Haftası etkinlikleri düzenliyor.

Spor Yazarları Derneğinde düzenlenen basın toplantısında 17-19 ve 21 Mayıs’da düzenlenecek etkinlikler ile ilgili bilgi verildi.

Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren’in yaptığı açıklamaya göre;
17 Mayıs’ta saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde Zirve İzcilik Derneği 19 Mayıs Orataryosu’nu; Dance Base Art Studio’nun katkılarıyla sunacak
19 Mayıs’ta ise saat 14.00’te Alsancak Özgürlük Milli Parkında Gençlik Festivali yer alacak
Yine 19 Mayıs’ta Alsancak Özgürlük Milli Parkı’ında DJ Tuğberk Karataş’ın gün boyu performansı, Danse Base Art Studio’nun gösterileri ve Grup Frekans konseri gerçekleştirilecek
21 Mayıs’ta ise saat 19.00 da ise Lefkoşa Büyük Han’da Şef Ersin Kaşif önderliğinde Genç Yetenekler Productin Senfoni Orkestrası Konseri ve Dance Base dans performansı yer alacak…

Gençlik Dairesi Müdürü Eren, etkinliklerin tümünün ücretsiz olduğunu belirterek halkı etkinliklere katılmaya çağırdı.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser de, 19 Mayıs etkinliklerinin bölgedeki milli parkta yapılmasının kendilerine gurur verdiğini belirterek, halkı etkinliklere davet etti…

Basın toplantısında, Genç Yetenekler Production Senfoni Orkestrası Şefi Ersin Kaşif ve grup Frekans Sanatçısı Çetin Keskinel de söz alarak organizasyona ilişkin bilgi paylaştı.BRT

GÜNCEL

Altuğra:Mesleki etik ve insana vereceğiniz değer her zaman rehberiniz olsun

 

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezuniyet törenine katılarak konuşma gerçekleştirdi.

Altuğra konuşmasında ‘Herşey yeni başlıyor. Meslek yaşamınızın son gününe kadar, eğitiminiz devam edecektir diyen Altuğra, sizleri kendini yenileyen, geliştiren hekimler olarak görmek, en büyük temennimizdir’  dedi.

Bakan Altuğra şunları kaydetti ;

Bütün fedakarlıklarınız, çabalarınız ve emekleriniz bu törenle bugün taçlanıyor.

Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu süreci, başarı ile tamamlayarak; mezuniyetinize hak kazandınız.

Yoğun çaba ve çalışmalarınız sayesinde, bu mutlu güne ulaştınız. Hepinizi öncelikle canı gönülden kutluyorum.

Ne mutlu ki size böylesi güzide bir üniversitemizde çağın ihtiyaçları doğrultusunda almış olduğunuz diş hekimliği eğitimi; bilim ve teknolojiyi yakından takip eden, Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde kıymetli hocalarınız tarafından verildi.

Ancak unutmayın ki; herşey yeni başlıyor. Meslek yaşamınızın son gününe kadar, eğitiminiz devam edecektir. Sizleri kendini yenileyen, geliştiren hekimler olarak görmek, en büyük temennimizdir.

Sağlık çalışanı olmak bir ayrıcalıktır.İnsanların hayatlarına dokunmak, onları koruma ya da iyileştirmeye adamayı tercih etmiş kişiler olmak fedakarlığın göstergesidir.

Dünyada yaşanan pandemi, hekimlik mesleğinin bilgi ve beceri yanında ne kadar özveri isteyen bir meslek olduğunu ortaya koymuştur.

Sizlere vereceğim en önemli tavsiye, mesleki etik ve insana vereceğiniz değer her zaman rehberiniz olsun.

Sadece başarılı olmak değil, topluma faydalı olmak ve topluma kattığınız değer önemlidir.

Siz değerli mezunlarımızın iyi bir hekim ve örnek bir insan olacağına dair herhangi bir şüphem ve endişem yoktur.

Sizlerin bu sorumluluğun bilincinde olarak teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, öğrenmeye açık, insani ve etik değerleri yüksek, idealist ve iyi hekimler olmanızı arzu ediyoruz.Bu konuşmayı yapmak benim için ayrıca gurur verici, bugün mezun olan pırıl pırıl gençlerimizin arasında kızımında diplomasını alacak olması, beni ve ailemizi ayrıca çok mutlu etmiştir. Siz kıymetli velilerimizle bugün aynı heyecanı yaşamak benim için ayrı bir gurur teşkil etmektedir.

Hekimliğin sadece bir meslek değil, aynı zamanda bir yaşam şekli olduğunu ve giydiğiniz beyaz önlüğün sorumluluğunu daima hatırlayın.

Sağlık bakanınız olarak bu zorlu yolu başarıyla geçmenizi yürekten tebrik eder, meslek hayatınızda başarılar diler, ömür boyu mutlulukların sizlerle birlikte olmasını dilerim. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.’

Continue Reading

GÜNCEL

Başbakan Üstel, Polis Genel Müdür 1. Yardımcısı Eybil Efendi’nin vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı

 

 

Başbakan Ünal Üstel, Polis Genel Müdür 1. Yardımcısı Eybil Efendi’nin vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Başbakan Ünal Üstel, mesajında, görev bilinci yüksek, Polis Genel Müdür 1. Yardımcısı Eybil Efendi’nin vefatını derin teessürle öğrendiğini belirterek, Eybil Efendi’ye Allah’tan rahmet, yaslı ailesine, yakınlarına, tüm Polis Teşkilatına başsağlığı diledi.

Continue Reading

GÜNCEL

Yemlik arpa satışlarında sübvansiyon uygulanacak

 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği arasında varılan mutabakat uyarınca, 1 Ağustos’tan itibaren yemlik arpa satışlarında kilo başına 1.50 TL sübvansiyon uygulamasına başlanacak.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan duyuruya göre Toprak Ürünleri Kurumu, Temmuz ayı sonuna kadar zahire alımlarına devam edecek, 1 Ağustos’tan itibaren ise yemlik arpa satışlarında kilo başına 1.50 TL sübvansiyon uygulayacak.

Continue Reading
Advertisement

GÜNDEM

tr_TRTurkish