Connect with us

TEKNOLOJİ

Bekleyenlere güzel haber! Ming-Chi Kuo özelliklerini açıkladı

Apple’ın AirPods Pro 2 kablosuz kulaklık modeli merakla beklenirken, Apple analisti Ming-Chi Kuo ikinci nesil AirPods Pro’nun özellikleri hakkındaki iddialarını açıkladı. İşte Ming-Chi Kuo’nun AirPods Pro 2’nin özellikleri için ortaya attığı iddiaların detayları…
Apple, AirPods Pro kablosuz kulaklık modelini piyasaya süreli uzun bir zaman oldu. ANC desteği ile ön plana çıkan kablosuz kulaklığın artık yeni nesli olarak AirPods Pro 2’nin (2. nesil AirPods Pro) tanıtılması bekleniyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun ise AirPods Pro 2’nin özellikleri hakkında bazı iddiaları var.
AIRPODS PRO 2’NİN ÖZELLİKLERİ NASIL OLACAK?
MacRumors’un Ming-Chi Kuo’nun notundan aktardığına göre, ikinci nesil AirPods Pro, Apple Lossless (ALAC) desteğine sahip olacak, böylece kulaklığı kullanacak kişilere kayıpsız ses desteği sağlanacak. Ayrıca, şarj kutusu konumunu belirtmek için ses çıkartabilecek. Bu yüzden şarj kutusunun “Bul” uygulamasına entegre olması muhtemel.
Kuo ayrıca, yeni nesil AirPods Pro’nun yeni bir tasarıma sahip olacağını ve 2022’nin dördüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceğini öne sürüyor. Kuo hala AirPods’un gelecekte sağlık takibi özelliklerini destekleyebileceğine de inanıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DÜNYA

Elon Musk’tan dikkat çeken açıklama! “5 ila 10 yıl içinde…”

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, 5 ila 10 yıl içinde insanları Mars’a indirmeyi planladığını belirtti. Her şey Elon Musk’ın istediği gibi gerçekleşirse yıllar sonra Mars’a gitmemiz işten bile değil.
Son dönemde attığı tweet’lerle gündemden düşmeyen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bu kez Mars’a insan indirme planına yönelik sözleriyle dikkatleri üzerine çekti.

ELON MUSK’TAN MARS’A İNİŞ AÇIKLAMASI
Newsweek’in haberine göre, Elon Musk, 5 ila 10 yıl içinde Mars’a insan indirmeyi planladığını belirtti.

Musk’a “SpaceX’in Mars’a ne zaman bir insan indireceğini düşünüyorsunuz?” diye soruldu.
nlü milyarder bu soruya ise 10 saniyelik bir duraksama sonrası “En iyi ihtimalle 5 yıl, en kötü ihtimalle 10 yıl” yanıtını verdi.

“ŞİMDİYE KADAR YAPILMIŞ EN KARMAŞIK VE GELİŞMİŞ ROKET”
Elon Musk, SpaceX’in Dünya yörüngesine, Ay’a, Mars’a ve ötesine hem mürettebat hem de kargo taşımak için tasarlanan, maliyet odaklı da olan uzay aracı Starship’i “şimdiye kadar yapılmış en karmaşık ve gelişmiş roket” olarak niteledi.
SpaceX, bir süredir test ettiği Starship’in SN15 isimli prototipini 5’inci denemesinde yaklaşık 10 dakikalık yüksek irtifa uçuşunun ardından güvenli bir şekilde yere indirmeyi başarmıştı.

Continue Reading

DÜNYA

Uzay kolonileri için korkutan uyarı: Yamyam olabilirler!

Edinburg Üniversitesi’nden astrobiyoloji profesörü Charles Cockell, uzayda koloniler kurduğumuzda çiftçilik çalışmaları başarısız olursa insanların birbirlerini yiyebileceği konusunda uyarıda bulundu.
İnsanlığın uzayda kolonileşme hayali hala canlı. Özellikle Elon Musk gibi ünlü milyarderler, uzayda koloni kurma konusunda önemli hedeflere sahipler. Ancak uzmanlar, bu konuda oldukça endişeli.

İngiliz Metro gazetesine konuşan Edinburgh Üniversitesi’nde astrobiyoloji profesörü Charles Cockell, Jüpiter’in uydusu Callisto ve Satürn’ün uydusu Titan gibi yerleri kolonileştirmeye çalıştıklarında karşılaşılacak zorluklar hakkında önemli bilgiler verdi.
KORKUNÇ SONUÇLARLA KARŞILAŞABİLİRLER
Cockell özellikle, tarım ve mahsul sistemlerinin başarısız olması durumunda, kolonicilerin Dünya’dan düzenli tedarik almadıkları sürece büyük olasılıkla çok korkunç sonuçlarla karşılaşacaklarını vurguladı.
Cockell, Sir John Franklin’in ve mürettebatının yamyamlaşma ile sonuçlanan 1845’teki keşif yolcuğuna işaret etti. Franklin’in mürettebatı 19. yüzyılın sonlarında kuzeybatı geçidini bulmaya çalışmıştı.
SONUNDA YAMYAMLIĞA BAŞLADILAR
Cockell, konu hakkında “Yeni teknoloji olan konserve yiyecekleri vardı. Ama yine de kayboldular, mahsur kaldılar ve sonunda yamyamlığa başladılar.” dedi.

“BAŞKA YOL YOKSA BİRBİRLERİNİ YERLER”
Bu yüzden izole insan topluluklarının en iyi teknolojiyle bile çok hızlı bir şekilde yozlaşabileceğini söyleyen Cockell, “Callisto’ya (Jüpiter’in uydusu) bir grup insan koyarsanız, işler ters gider ve bitki büyüme modülü bozulursa, hayatta kalmanın başka bir yolu yoksa birbirlerini yerler.” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

DÜNYA

Toyota’dan elektrikli araç acıklaması

Toyota’dan elektrikli araç açıklaması

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Toyota, elektrikli araçlar ile ilgili açıklama yaptı.

Japon otomotiv şirketi, 2035 yılı itibarıyla Avrupa’daki araç satışlarının tamamının elektrikli modeller olacağını söyledi.
Yapılan basın açıklamasında Toyota, 2030 yılına kadar modellerinin en az yarısının elektrikli ve hidrojen yakıt hücreli araçlardan oluşacağını belirtti.

ARAÇ SATIŞLARINI ARTIRMASI BEKLENİYOR

Toyota, elektrikli ve hibrit otomobiller gibi elektrikli araç satışlarının gelecek yıl Avrupa’daki araç satışlarını 2021 yılında gerçekleşen 1,07 milyondan yaklaşık 1,3 milyon adede çıkarmasına yardımcı olacağını vurguladı.

Japon otomotiv devi, geçtiğimiz aylarda 2025 yılına kadar, en az 15 tamamen elektrikli otomobil de dahil olmak üzere 70’ten fazla elektrikli araç sunacağını duyurmuştu.
Daha önce ABD’li otomotiv şirketi Ford da, 2030 itibarıyla Avrupa’daki satışlarının tamamen elektrikli olacağını aktarmıştı.

 

Continue Reading
Advertisement

GÜNDEM

tr_TRTurkish