Connect with us

TÜRKİYE

PKK-HDP’nin Entel Militanından Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tehdit!

Türkiye’nin terör örgütü PKK ile mücadelesine karşı kampanya yürüten sözde yazar Gökhan Yavuzel yayınladığı video ile tehditler savurdu.

Sığınma talebinde bulunduğu İngiltere’den Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tehditler savuran sözde yazar Gökhan Yavuzel son olarak yayınladığı video ile adeta kin kustu.

Gökhan Yavuzel yayınladığı videoda kendisine yönelik çeşitli tehditler aldığını bu tehditlerin devlet odaklı olduğunu ileri sürerek, ” Biz sizin ağa babalarınızı, tökezlemiş hükumetinizi, Tayyip Erdoğan’ı tehdit ediyoruz. Düşeceksiniz.” dedi. Adeta ‘eli kalem tutan bir militan‘ gibi kalemi de kullandığımız gibi silahı da kullanmasını biliriz diyen Yavuzel bir militan gibi direnmesini bilir bir gece ansızın gelebiliriz diyerek tehditler savurdu.

2015-2016 yıllarında Türk güvenlik güçleri ve terör örgütü PKK arasında yaşanan çatışmalar sırasında başını çektiği, “Barış İçin Edebiyatçılar İnisiyatifi” ile teröristleri savunan Gökhan Yavuzel’e terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesi ile yakalama kararı çıkartılmıştı.

Yavuzel’in Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama suçlaması ile TCK 301. maddesinden aleyhine dava açılmasıyla birlikte soluğu Türkiye’den kaçmakta bulmuştu. Önce Kıbrıs ardından Galler’e giden Yavuzel burada da rahat durmayarak Türkiye aleyhine faaliyetlerine devam etti. İngiltere’de Türkiye karşıtı örgütlerde konferans ve dersler veren Yavuzel Türkiye’de yaşayan Kürt vatandaşlarını siyasal malzeme olarak kullanarak Türkiye devletine karşı isyan çıkarmaya davet etti.

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI SAVUNDU

Ermenistan’ın başkenti Erivan’daki sözde soykırım anıtına giderek taziyede bulunan ve Türkiye’yi soykırımla suçlayan HDP-PKK’nın entel militanı sözde yazar Yavuzel’in Londra’daki Ermeni diasporası ile birlikte radikal sol grupların tüm etkinliklerinde boy gösterdiği ve kitaplarının da Türkiye’de satışının devam ettiği öğrenildi.

Gökhan Yavuzel 2015 yılında Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adliyede silahlı saldırı sonucu öldürülmesi olayında aktif rol oynadığı, 2016 yılında Cizre’de terör örgütü mensubu Mehmet Tunç isimli PKK’lı terörist ile bağlantı kurarak Türk askerine saldırı talimatını verdiği iddia ediliyor.

Bölücü örgülerin her türlü propagandasını yürüten sözde yazarın kitaplarının hala Türkiye’de satışı ile ilgili Türk makamlarının gerekli adımlarının atması bekleniyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TÜRKİYE

Türkiye’de “Demir Yumruk” operasyonunda 8 bin 690 banka hesabı ile bir özel uçağa el konuldu

Demir Yumruk operasyonunda, 8 bin 690 banka hesabında bulunan mevduata, 261 taşınmaz ile 1’i uçak 328 araca el konuldu.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Vergi Denetim Kurulu Müfettişleri ile Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı desteğiyle oluşturulan ortak çalışma gurubunun 10 aylık mesaisi sonrası, dün 29 ilde yapılan Demir Yumruk operasyonuna ilişkin detaylar belli oldu.

Operasyon kapsamında 8 bin 690 banka hesabında bulunan mevduata, 261 taşınmaza, biri uçak olmak üzere 328 araca el konuldu, 39 şirkete kayyum atandı.
Operasyonda, ayrıca 500 milyon liranın üzerinde para ve ziynet eşyası ele geçirildi.
Büyük bir gizlilik içerisinde soruşturma süreci tamamlanan çalışmanın, dışarıya bilgi sızmaması amacıyla diğer illerde görevlendirilen kurum çalışanlarından bile gizlendiği öğrenildi.
Operasyonun düzenlendiği dün sabah itibarıyla gerçek hedefleri konusunda bilgilendirilen ekipler, inceleme ve çalışmalarını tamamladı.
Üç ayrı suç grubuna yönelik yapılan ve şu ana kadar 309 şüphelinin gözaltına alındığı soruşturmada, şüphelilerin Türkiye genelindeki demircilik sektöründe “fiyat belirleme” noktasında oldukları tespit edildi.

Operasyonda 4 tır malzeme ele geçirildi
Gözaltına alınan şüphelilerin Ankara’ya gönderilmesinin ardından, operasyon kapsamında 95’i şirket olmak üzere 470 adreste yapılan aramalar da tamamlandı. Söz konusu yerlerde yapılan aramalarda, 53 milyon lira, 2 milyon 456 bin dolar, 161 bin avro, 402 milyon lira değerinde mücevher ile 12 ruhsatsız tabanca ve 1051 dijital materyal ele geçirildi.
Ayrıca suç örgütlerinden ele geçirilen evrak ve belgeler de 4 tıra yüklenerek Ankara’ya getirildi.
İfadeler alınmaya başlandı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alanın 308 kişinin haricinde, bilgi sahibi 455, ikmalen şüpheli 244 ve 8’i müşteki olmak üzere 707 kişinin ifadeleri alınmaya başlandı.
Operasyonun ardından soruşturmanın derinleştirilerek sürdürüleceği, demir çelik sektöründeki bazı firmaların mercek altına alındığı ve şüpheli ifadeleri, elde edilecek yeni delil ve belgeler doğrultusunda yeni gözaltıların olabileceği öğrenildi.

Continue Reading

TÜRKİYE

Erdoğan ile Biden bugün bir araya gelecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, NATO zirvesinin düzenlendiği Madrid’de bugün bir görüşme yapacak.

Erdoğan-Biden arasındaki görüşme bugün Türkiye saatiyle 18.45’te yapılacak.

Madrid’deki NATO zirvesinde gerçekleşecek görüşmenin yaklaşık bir saat sürmesi öngörülüyor.

İki liderin gündem başlıkları arasında ikili ilişkiler ve F-16’lar konusu yer alacak.

Continue Reading

TÜRKİYE

Türkiye Sağlık Bakanı Koca:Vaka sayılarında son iki haftada üç kattan fazla artış olsa da, bunun tam tersine, hastane yükündeki azalış yine sürmektedir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 vakalarında son iki haftada üç kattan fazla artış olmasına rağmen hastane yükündeki azalışın sürdüğünü bildirdi.

Koca, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle önümüzdeki aylarda maske kullanımının geri döneceği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Koca, Kovid-19’un artık grip gibi seyrettiğini fakat ileri yaştakilerde ve kronik rahatsızlığı olanlarda risk oluşturmaya devam edeceğini söyledi.

Risk grubundakilerin kişisel tedbirlere dikkat etmelerinin önem taşıdığını belirten Koca, “grip kadar önemli” olan hastalığın toplumsal anlamda endişe sebebi olmaktan çıktığını vurguladı.

Koca, “Vaka sayılarında son iki haftada üç kattan fazla artış olsa da, bunun tam tersine, hastane yükündeki azalış yine sürmektedir. Kötü günler geride kaldı. Benzerlerini gelecekte aramak yanlıştır. Herkes müsterih olsun.” diye konuştu.

Continue Reading
Advertisement

GÜNDEM

tr_TRTurkish