Connect with us

SİNEMA-DİZİ

Haluk Bilginer İngiliz dizisinde başrolde

İngiliz dizisinde Dr. Hugo Greif’i canlandıracak olan Haluk Bilginer’in çekimleri İngiltere ve Romanya’da gerçekleşecek.

Haluk Bilginer, yazar Anthony Horowitz’in aynı isimli kitabından uyarlanan İngiliz yapımı ‘Alex Rider’ dizisinde başrolde yer alacak.

Online platformalarda yayınlanacak dizide Haluk Bilginer, kötü adam Dr. Hugo Greif’i canlandıracak. Çekimleri İngiltere ve Romanya’da gerçekleşen, genç bir ajanın hikayesini anlatan dizi 8 bölümden oluşuyor.

Dizinin ana karakteri Alex Rider’ı Otto Farrant üstlenirken Vicky McClure, Andrew Buchan ve Stephen Dillane gibi deneyimli oyuncular da başrollerde.

Dizide 14 yaşındaki Alex Rider’ın dünyası, amcasının şüpheli ölümüyle altüst olur. Alex sadece birkaç gün içinde bir öğrenciden gizli servise hizmet eden bir ajana dönüşür. Üstelik seçme şansı da yoktur. Acımasız komando eğitimlerine katılmak ve başkalarının onun için çizdiği kadere razı olmak, özel tasarım silahlarıyla birlikte ilk görevine gitmek zorundadır. Haluk Bilginer’in çekimleri İngiltere ve Romanya’da gerçekleşecek

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DÜNYA

Doğuma gün sayan Jennifer Lawrence galada

Doğuma gün sayan Jennifer Lawrence galada - 1

Jennifer Lawrence; Leonardo DiCaprio, Meryl Streep ve Kid Cudi ile başrolleri paylaştığı Don’t Look Up filminin New York’taki galasına katıld

Doğuma gün sayan Jennifer Lawrence galada - 2

İlk bebeğini bekleyen 31 yaşındaki Oscar’lı oyuncu, Dior imzalı elbisesiyle beğeni topladı. Lawrence, kıyafetini Tiffany & Co marka mücevherlerle tamamlamıştı.

Doğuma gün sayan Jennifer Lawrence galada - 3

Lawrence, geçen ay verdiği bir röportajda kendisinden daha fazla ücret aldığını söylediği DiCaprio ile birlikte kırmızı halı pozu verdi.

Doğuma gün sayan Jennifer Lawrence galada - 4

Ünlü oyuncu, kadınlar ve erkeklerin Hollywood’daki ücret eşitsizliği hakkında konuşurken, kendisi filmden 25 milyon dolar alırken, Leonardo DiCaprio’nun ise 30 milyon dolar kazandığını öğrendiğini açıklamıştı.

Doğuma gün sayan Jennifer Lawrence galada - 5

Lawrence, 2016’da ünlü ekonomi dergisi Forbes’a yaşadığı ücret adaletsizliğini, “Sony’nin hack’lenmesinden sonra, ‘penis sahibi’ meslektaşlarımdan az kazandığım ortaya çıktı, ancak Sony’ye değil, kendime kızdım. İyi bir müzakereci değildim ve erken pes ediyordum. İhtiyacım olmayan miktarlar için kavga etmek istemiyordum. Bu konuyu önemsiz bulduğum için bana kızmayın” diye anlatmıştı.

Doğuma gün sayan Jennifer Lawrence galada - 6

Don’t Look Up filmi 10 Aralık’ta sınırlı sayıda salonda vizyona girdikten sonra 24 Aralık’ta dijital platformda yayınlanacak.

Doğuma gün sayan Jennifer Lawrence galada - 7

Don’t Look Up, dev bir göktaşının gezegeni altı ay içinde yok edeceği konusunda insanları uyarmak için çalışan iki gökbilimcinin hikayesini konu ediyor.

 

Continue Reading

SİNEMA-DİZİ

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021)

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021) - 1

Aykut Enişte 2

Cem Gelinoğlu, Melis Babadağ, Lale Başar, Hakan Yılmaz ve Müfit Kayacan’ın başrollerinde oynadığı “Aykut Enişte 2” komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Onur Bilgetay’ın yönetmenliğini üstlendiği devam filmi; Gülşah ile evlenme arifesinde olan Aykut’un, ailenin eski eniştesinin ortaya çıkmasıyla başından geçen olaylar etrafında dönüyor.

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021) - 2

Bağlılık Hasan

Yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun 94. Akademi Ödülleri’nde (Oscar) “Yabancı Dilde En İyi Film Dalı”nda Türkiye adına yarışacak filmi “Bağlılık Hasan” yarın izleyici ile buluşacak.

Dünya prömiyeri 74. Cannes Film Festivali’nin “Belirli Bir Bakış” bölümünde gerçekleştirilen filmin başrollerini, Umut Karadağ ve Filiz Bozok paylaşıyor.

Gökhan Azlağ, Ayşe Günyüz Demirci ve Mahir Günşiray’ın rol aldığı yapım; geçimini baba mirası meyve bahçesi ve tarlasından sağlayan bir adamın, tarlasına dikilmek istenen elektrik direğinden kurtulmaya çalışırken, Hac için Mekke’ye gidişi yaklaştıkça geçmişine ve kendi içine doğru bir arayışa çıkmasını konu ediniyor.

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021) - 3

Titane

Fransız yönetmen Julia Ducournau’nun 2021 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü kazanan “Titane” adlı filmi, Türk izleyicisi ile buluşacak.

Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier, Lais Salameh ve Myriem Akheddiou’nun başrollerinde yer aldığı bilim kurgu ve gerilim ağırlıklı film; yıllar önce kaybolduğu iddia edilen bir adamın ortaya çıkmasıyla yaşananları konu ediyor.

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021) - 4

Korkunç Gece Hikayeleri

İngiliz yapımı “Korkunç Gece Hikayeleri”, yönetmenler Oliver Park, Jason Bognacki, A.J. Briones, Joshua Long, Sergio Morcillo, Adam O’Brien, Luciano Onetti, Nicolas Onetti, Pablo Pastor ve Matthew Richards tarafından sinema perdesine taşınacak.

Patricia Arizmendi, Adrian Barriopedro, Claudia Beattie, David Breen ve Gabriel Carrubba’nın rol aldığı film; korku hikayelerini konu edinen bir radyo programı sunucusunun, yardım isteyen bir çocuktan çağrılar almasıyla gelişen olaylar etrafında dönüyor.

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021) - 5

Clifford Büyük Kırmızı Köpek

Walt Becker’in yönetmenliğini yaptığı animasyon film “Clifford Büyük Kırmızı Köpek”, genç Emily Elizabeth’in, yavruyken yolunun kesiştiği fakat erişkinliğinde bir deve dönüşen kırmızı köpek Clifford ile maceralarını anlatıyor.

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021) - 6

Fransız Postası

Frances McDormand, Tilda Swinton, Bill Murray, Elisabeth Moss ve Timothee Chalamet’in başrollerinde oynadığı “Fransız Postası”nı Wes Anderson yönetti.

20. yüzyılda hayali bir Fransız kasabasında geçen film, bölgenin popüler dergisi “The French Dispatch of the Liberty, Kansas Evening Sun”da yayımlanan birbirinden farklı hikayeleri anlatıyor.

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021) - 7

Resident Evil: Raccoon Şehri

Johannes Roberts’ın yönettiği “Resident Evil: Raccoon Şehri” filminin başrollerinde Kaya Scodelario, Hannah John-Kamen, Neal McDonough, Tom Hopper ve Robbie Amell oynadı.

ABD, Almanya ve Kanada ortak yapımı film, tüm dünyaya yayılan bir vahşetin Raccoon City’de zincirlerinden koptuğu gece yaşananları odağına alıyor.

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021) - 8

Kuklalı Köşk 2: Orman Kaşifi

Arkadaşlık, iş birliği, canlılara saygı ve güven gibi evrensel temaları işleyen yerli animasyon “Kuklalı Köşk 2: Orman Kaşifi”, sinemaseverleri doğayla iç içe, neşeli bir dünyaya davet edecek.

Haftanın Filmleri (3 Aralık 2021) - 9

İşsiz Adam

Ali Ağgül’ün yönettiği, Muttalip Müjdeci, Asım Akar, Hasan Göktaş ve Ayşe İkiz’in rol aldığı “İşsiz Adam”, elini attığı her işten kovulan ve bu yönüyle adı çıkan bir adamın hikayesini konu alıyor.

 

 

Continue Reading

SİNEMA-DİZİ

Diriliş Ertuğrul Amerika’da En Popüler Dizi

Netflix’te gösterime giren Resurrection Ertuğrul en çok izlenen filmler arasında 2. sıraya yükseldi.

Amerika Birleşik Devletleri’deki (ABD) Türk dizisi tutkunları, Facebook’ta kurulan Turkish Dramas Appreciation Group’ta (TDAG) bir araya geldi. Amerikalılar, bu grupta dizilere dair sohbet ediyor, oyuncularla ilgili son haberleri paylaşıyorlar. Gerçek hayatta da sık sık buluşan grup üyeleri, geziler düzenleyip ülkemizi ziyaret etmeyi de ihmal etmiyorlar. ABD’liler Türk dizilerini başta Netflix olmak üzere çeşitli internet servisleri sayesinde İngilizce altyazıyla izliyor.

Amerika’da Resurrection Ertuğrul adıyla yayınlanan dizi en fazla izlenen 2. film oldu. Osmanlı tarihini anlatan dizi karakterlerinin isimleri yeni doğan bebeklere verilirken, bazıları filmi tam anlamak için Türkçe öğreniyor.

Peki, dizilerimiz ABD’de neden bu kadar beğeniliyor? Pamela, Marlena ve Adrienne, Türk dizilerini izlerken neler hissediyor? Kültürümüz ve insanımız hakkındaki düşünceleri ne? Bu soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, gelin onlara kulak verelim.

KIZINI TÜRK SEVGİSİYLE YETİŞTİRİYOR 

Chicago’da yaşayan 34 yaşındaki Marlena Gibson, üniversitedeyken Film Çalışmaları üzerine eğitim almış. Başka bir deyişle ‘okullu’ bir Türk dizisi tutkunu. Lisanslı bir rehabilitasyon danışmanı olan Marlena, freelance çalışıyor ve çoğunlukla tazminat davalarında değerlendirilmeye sunulmak üzere uzman raporları hazırlıyor. Aynı zamanda muhasebeci olmak için dersler alıyor.

Türk yapımlarıyla 2016 yılında Netflix sayesinde tanışan Marlena, dizilerimizi neden sevdiğini şöyle anlatıyor: “Türk dizilerinde duygulara çok önem veriliyor. Hem iyi hem de kötü karakterleri hangi unsurların motive ettiği detaylı bir şekilde anlatılıyor. Ayrıca oyuncular en az Hollywood yıldızları kadar yetenekli. Duygu dolu bir hikayedeki karakterleri canlandırmak ileri düzeyde yetenek gerektiriyor ve Türk yıldızların çoğu bunu gayet iyi başarıyor.”

Dizileri izledikçe kültürümüze daha da fazla ilgi duymaya başlayan Marlena, TDAG’nin diğer yöneticileriyle birlikte iki Türkiye gezisi organize etmiş. 50’nin üzerinde grup üyesinin katıldığı bu gezilerde İstanbul, Ankara, Antalya, Kaş, Kapadokya ve Efes başta olmak üzere ülkemizin pek çok önemli noktasını ziyaret etmişler. Marlena, gezilerin üzerinde yarattığı etkiyi şöyle anlatıyor: Türk kültürü güzelliklerle dolu. Türkler hayatım boyunca karşılaştığım en nazik, sevgi dolu ve dost canlısı insanlar. Ülkenizin ne kadar muhteşem bir yer olduğunu her fırsatta insanlara anlatıyorum. Hatta Türkler veya Müslümanlar hakkında olumsuz klişelerle karşılaştığımızda bunların doğru olmadığını da belirtiyorum. Onlara Türkiye gezilerimizden fotoğraflar gösteriyor, etkinliklerimizi anlatıyorum.”

KIZININ HAYALİ KAPADOKYA’YI GÖRMEK

Düzenli olarak diğer TDAG üyeleriyle bir araya gelen Marlena, Türkiye sevgisini 5 yaşındaki kızına da aşılamış: “Türkiye’ye ilgim öyle büyük boyutta ki, kızım dünyada İngilizce konuşmayan herkesin Türkçe konuştuğuna inanıyor. Hatta kızdığı zaman bana Türkçe olarak ‘Off ya!’ diyor. En büyük isteği ise “balonla uçmak” için Kapadokya’ya gitmek.

Marlena, sözlerini şöyle noktalıyor: Dizi tutkunları arasında tıpkı Türkler gibi yaşayan pek çok kişi var. Türkçe öğreniyor, evlerini Türk halılarıyla donatıyorlar. Hatta duvarlarına nazarlık asıp, çayı ince belli bardakta içenler bile var. Şu an sahip olduğum en güzel dostluklardan bazılarını Türkiye ve Türk yapımları sayesinde kurdum. Çünkü bu dizilerde insanlar arasındaki engelleri yıkan bir şeyler var.”

Marlena, şu sıralar Netflix’te Kara Para Aşk’ı izliyor. En sevdiği Türk dizileri ise Gönül, Çalıkuşu ve Söz…

100’ÜN ÜZERİNDE TÜRK DİZİSİ BİTİRDİ

60 yaşındaki Pamela Hemphill, ABD’nin güneydoğusunda, ‘Manolya Eyaleti’ lakaplı Mississippi eyaletinde yaşıyor. Bir süre önce emekli olan Pamela, halen Federal Hükümet Eğitim Bakanlığı için proje bazlı çalışmalar yürütüyor. Türk dizileriyle tanışması ise kişisel geçmişinin zorlu bir dönemine; yıllar önce geçirdiği bir rahatsızlığın ardından evde istirahat ettiği günlere denk gelmiş. İnanılması güç ama Pamela o günden bu yana 100’ün üzerinde Türk dizisi bitirmiş. Daha fazlasını izlemeye de kararlı. “Netflix’teki favorim Türk dizileri. Her gün hesabıma girip yeni dizi eklenip eklenmediğini kontrol ediyorum” diyor.

Pamela, Türk dizilerini cazip kılan bazı özellikleri şöyle anlatıyor: “En çok dikkatimi çeken noktalardan biri, dizilerinizde yalnızca oyuncuların değil, kamera arkasındaki ekiplerin de çok yetenekli olması. Yönetmenlerin, senaristlerin ve dizi müziklerini yapan kişileri çok yaratıcı buluyorum. Yeteneklerini hayranlıkla izliyorum.”

Continue Reading
Advertisement

GÜNDEM

tr_TRTurkish