Connect with us

GÜNDEM

Turizme 80 milyon dolarlık yatırım

Zafer İnşaat Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necati Yağcı, “Türkiye’deki yatırımlarımızın yanı sıra uluslararası yatırımlara devam ediyoruz. Yeni yatırımımız Concorde Tower Lefkoşa yaklaşık 80 milyon dolarlık bir yatırım. Bununla birlikte Kıbrıs’taki toplam yatırımımız 250 milyon dolara ulaşacak.” dedi.

Zafer İnşaat Yatırım Holding bünyesinde hizmet veren Concorde Hotels&Resorts, Kıbrıs’taki ikinci yatırımını Lefkoşa’ya yaptı.

Kıbrıs’ta basın mensupları ile bir araya gelen Yağcı, şirketin Türkiye ve uluslararası yatırımları hakkında bilgi verdi.

Yağcı, Türkiye’deki yatırımlarının yanı sıra uluslararası yatırımlara devam ettiklerini belirterek, yeni yatırımları Concorde Tower Lefkoşa’nın yaklaşık 80 milyon dolar olduğunu, bununla birlikte Kıbrıs’taki toplam yatırımlarının 250 milyon dolara ulaşacağını aktardı.

Yeni otelin 2020 yaz sezonunda misafirlerini ağırlamaya başlayacağını bildiren Yağcı, şirketin faaliyetlerine ilişkin şunları söyledi:

“Uluslararası faaliyetlerimizden elde ettiğimiz geliri turizm alanında yaptığımız yatırımlarla Türkiye ve Kıbrıs’ta değerlendiriyoruz. Lefkoşa’da şehir otelciliği henüz istenen seviyede değil. Etkinlik yapılacak, konferans düzenlenecek, basın toplantısı yapılacak otel yok. Türkiye’den gelen bürokrasinin burada toplanıp, etkinlik yapabileceği bir kongre alanı yok. Bu eksik alanı tamamlamak adına böyle bir yatırım yaptık. Antalya’da 2005’ten bu yana turizme hizmet veriyoruz. Bodrum’da kısmi olarak tamamlanmış bir yatırımımız var, buradaki otelimizi de 2021 ya da 2022 yılında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz.”
Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yağcı, geçen sene zor dönemler yaşandığını anımsattı.

Yağcı, “Ekonomi ile ilgili göstergeler şu an hayatın devam ettiğini gösteriyor. Ekonominin iyi gitmesi yatırım iştahını otomatik olarak tetikleyen bir durum. Geçen sene iyiye giden en önemli şey, iyiye giden göstergelerini turizmdeki yatırım iştahını beslemesi. Geçen sene Türkiye’de turizmden çıkmayı düşünen şirketler, zor durumda kalıp tesislerin el değişmesi söz konusu olan bir ortam varken, bu sene bu durum ortadan kalktı.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN TURİZMDE GİDECEK ÇOK DAHA BÜYÜK POTANSİYELİ VAR”

Türkiye ve Kıbrıs’ın turizm potansiyellerini değerlendiren Yağcı, “İki ülkede de turizm, büyümeye çok açık bir alan. Türkiye turizmde, özellikle son bir kaç senede büyük büyüme trendleri gösterse de daha gidecek çok daha büyük potansiyeli var.

Türkiye’de verilen hizmet ile dünyada rekabet edebilecek kimse yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Yağcı, Türkiye’nin turizm alanında çok güçlü bir altyapısı bulunduğuna işaret ederek, turizm alanında gidilecek noktadan herhangi bir limit olmadığını söyledi.
Kıbrıs’ta da son birkaç yıldır turizm paradigmasının değiştiğine dikkati çekerek, “Kıbrıs denildiğinde eskiden akla sadece casino gelirdi. Burada biz bu işi, gerçek manada otelcilik ve resort anlayışına çevirdik. Bütün kurgumuzu buna göre yaptık. Müşteri profilimize baktığımızda ise yüzde 45-50 arası Türk ve Kıbrıslı, geri kalanı yabancı.” ifadelerini kullandı.

“ENERJİDE YATIRIM İŞTAHIMIZ DEVAM EDİYOR”

Şirket olarak yenilenebilir enerji yatırımında iştahlarının devam ettiğini dile getiren Yağcı, ilerleyen dönemde Kıbrıs yatırımlarında tüketilen enerjinin bir kısmını kendilerinin üretip karşılayacağını söyledi.

Enerji maliyetlerinin Kıbrıs’ta Türkiye’ye göre çok yüksek olduğunun altını çizen Yağcı, “Antalya’da 1 yıldaki enerji maliyetimize, Kıbrıs’ta 1,5 ayda ulaşıyoruz. Türkiye ve Kıbrıs’ta 2 bin 500’e yakın istihdam yaratıyoruz. Aynı zamanda Kıbrıs’ta kendi enerjimizin büyük bir bölümünü karşılamak üzere yenilenebilir enerji yatırımı planlıyoruz.” dedi.

YENİ YATIRIMDA ANA OMURGA ‘HER ŞEY DAHİL’ ÜZERİNE OLMAYACAK

Toplantıda verilen bilgilere göre, lüks ve butik hizmet anlayışıyla hizmet verecek Concorde Tower Lefkoşa’nın 2020 yılı haziran ayında açılması planlanıyor.
30 bin metrekare kapalı alanda 125 oda ve 250 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan Concorde Tower Lefkoşa’nın ana omurgası “Her şey dahil” sistemi üzerine olmayacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GÜNCEL

Altuğra:Mesleki etik ve insana vereceğiniz değer her zaman rehberiniz olsun

 

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezuniyet törenine katılarak konuşma gerçekleştirdi.

Altuğra konuşmasında ‘Herşey yeni başlıyor. Meslek yaşamınızın son gününe kadar, eğitiminiz devam edecektir diyen Altuğra, sizleri kendini yenileyen, geliştiren hekimler olarak görmek, en büyük temennimizdir’  dedi.

Bakan Altuğra şunları kaydetti ;

Bütün fedakarlıklarınız, çabalarınız ve emekleriniz bu törenle bugün taçlanıyor.

Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu süreci, başarı ile tamamlayarak; mezuniyetinize hak kazandınız.

Yoğun çaba ve çalışmalarınız sayesinde, bu mutlu güne ulaştınız. Hepinizi öncelikle canı gönülden kutluyorum.

Ne mutlu ki size böylesi güzide bir üniversitemizde çağın ihtiyaçları doğrultusunda almış olduğunuz diş hekimliği eğitimi; bilim ve teknolojiyi yakından takip eden, Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde kıymetli hocalarınız tarafından verildi.

Ancak unutmayın ki; herşey yeni başlıyor. Meslek yaşamınızın son gününe kadar, eğitiminiz devam edecektir. Sizleri kendini yenileyen, geliştiren hekimler olarak görmek, en büyük temennimizdir.

Sağlık çalışanı olmak bir ayrıcalıktır.İnsanların hayatlarına dokunmak, onları koruma ya da iyileştirmeye adamayı tercih etmiş kişiler olmak fedakarlığın göstergesidir.

Dünyada yaşanan pandemi, hekimlik mesleğinin bilgi ve beceri yanında ne kadar özveri isteyen bir meslek olduğunu ortaya koymuştur.

Sizlere vereceğim en önemli tavsiye, mesleki etik ve insana vereceğiniz değer her zaman rehberiniz olsun.

Sadece başarılı olmak değil, topluma faydalı olmak ve topluma kattığınız değer önemlidir.

Siz değerli mezunlarımızın iyi bir hekim ve örnek bir insan olacağına dair herhangi bir şüphem ve endişem yoktur.

Sizlerin bu sorumluluğun bilincinde olarak teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, öğrenmeye açık, insani ve etik değerleri yüksek, idealist ve iyi hekimler olmanızı arzu ediyoruz.Bu konuşmayı yapmak benim için ayrıca gurur verici, bugün mezun olan pırıl pırıl gençlerimizin arasında kızımında diplomasını alacak olması, beni ve ailemizi ayrıca çok mutlu etmiştir. Siz kıymetli velilerimizle bugün aynı heyecanı yaşamak benim için ayrı bir gurur teşkil etmektedir.

Hekimliğin sadece bir meslek değil, aynı zamanda bir yaşam şekli olduğunu ve giydiğiniz beyaz önlüğün sorumluluğunu daima hatırlayın.

Sağlık bakanınız olarak bu zorlu yolu başarıyla geçmenizi yürekten tebrik eder, meslek hayatınızda başarılar diler, ömür boyu mutlulukların sizlerle birlikte olmasını dilerim. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.’

Continue Reading

GÜNCEL

Başbakan Üstel, Polis Genel Müdür 1. Yardımcısı Eybil Efendi’nin vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı

 

 

Başbakan Ünal Üstel, Polis Genel Müdür 1. Yardımcısı Eybil Efendi’nin vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Başbakan Ünal Üstel, mesajında, görev bilinci yüksek, Polis Genel Müdür 1. Yardımcısı Eybil Efendi’nin vefatını derin teessürle öğrendiğini belirterek, Eybil Efendi’ye Allah’tan rahmet, yaslı ailesine, yakınlarına, tüm Polis Teşkilatına başsağlığı diledi.

Continue Reading

GÜNCEL

Yemlik arpa satışlarında sübvansiyon uygulanacak

 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği arasında varılan mutabakat uyarınca, 1 Ağustos’tan itibaren yemlik arpa satışlarında kilo başına 1.50 TL sübvansiyon uygulamasına başlanacak.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan duyuruya göre Toprak Ürünleri Kurumu, Temmuz ayı sonuna kadar zahire alımlarına devam edecek, 1 Ağustos’tan itibaren ise yemlik arpa satışlarında kilo başına 1.50 TL sübvansiyon uygulayacak.

Continue Reading
Advertisement

GÜNDEM

tr_TRTurkish