Connect with us
Örnek Resim

Kıbrıs

Büsküvütçü: “Yargıya operasyon yapılmaya çalışılıyor”

Published

on

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, bazı çevreler tarafından yargı ve hukuk sistemi üzerinde operasyon yapılmaya çalışıldığını savundu.

MDP Genel Başkanı Büsküvütçü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Üç gündür ülkemizin kamuoyunu meşgul eden Fetöcü terör örgütünün kullandığı taktiklere benzer bir şekilde, isimlerini ve imzalarını gizleyerek kamuoyunu galeyana getirmek üzere isimsiz ve imzasız şekilde bildiriler hazırlanmıştır.  Bildirilerde bazı kurum, kuruluşlar ve kişilerin açık isimleri belirtilerek iftiralar atılmıştır. Kirli işler içerisinde olduğu iddia edilen bir iş insanına yapılan operasyonu sulandırmak için kirli çalışmalar yapılmıştır.” Denildi.

Açıklamada, “Yargımızı ve hukuku zan ve töhmet altında bırakıp küçük düşürmeye çalışan Fetö vari imzasız mailler ve çeşitli sosyal medya mecraları kullanılarak yollanan yazılar hukuk sistemimiz üzerinde bir operasyon olduğunun kanıtıdır” ifadesi kullanıldı.

Büsküvütçü, “Başsavcılığımız ve polis genel müdürlüğümüz bu yönde soruşturma başlatmış mıdır? Hukuk sistemimiz üzerinde yapılmaya çalışılan operasyona kimler dahil olmuştur?” sorularını da yöneltti.

Büsküvütçü açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Şayet bu konu üzerinde herhangi bir soruşturma yoksa derhal başlatılmalı, eğer başlamış bir soruşturma varsa hızlı bir şekilde derinleştirilerek bitirilmeli ve Kıbrıs Türk toplumunu manipüle eden yargı sistemini dizayn etmeye çalışan kişileri derhal yargı karşısına çıkarmalıdır. Kuzey Kıbrıs Tük Cumhuriyeti Kamuoyunu da yapılan algı operasyonlarına karşı uyanık olmaya davet ediyoruz”

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıbrıs

Ercan-Yonca Kavşağı’nda kaza meydana geldi

Published

on

By

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye saat 18:30 sıralarında, Ercan-Yonca Kavşağı arasında, Aydın EKER (E-38), yönetimindeki DR 534 plakalı araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada, sola meyilli viraja geldiği zaman direksiyon hakimiyetini kaybedip orta refüje çarpıp takla atmıştır.

Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü kaldırıldığı Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavisi halen sürüyor. Soruşturma devam etmektedir.PGM/BRT

Devamını Oku

Kıbrıs

‘İtfaiye Haftası’nın açılışı Lefkoşa Dereboyu’nda düzenlenen kortejle başladı

Published

on

By

Polis Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez 25 Eylül -1 Ekim tarihleri arasında ‘İtfaiye Haftası’ kutlanıyor.. Lefkoşa Dereboyu’nda kortej ile açılışı yapılan İtfaiye Haftası, hafta süresince yangınlara karşı alınacak önlemler ve yangınlara karşı bilgilendirici etkinliklerle devam edecek..

Etkinliğe Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ın yanısıra ilçelerden polis yetkilileri de katıldı.

Kortejin ardından Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı bandosu kısa bir konser verdi..

İtfaiye Müdürü Ramadan Gürpınar etkinlikte konuşma yaparak, itfaiye haftasında amaçladıklarını anlattı.

Gürpınar, “Bu süreçte 25 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek personelimiz ilçelerde.. Tüm ilçelerde itfaiyenin acil numarası olan 199’un üzerinde bulunduğu karanfil dağıtımı yapılacak. Halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için kurum kuruluşlarda yangın eğitimi verilecek. Farkındalık yaratmak için artan kan ihtiyacına yönelik lefkoşa itfaiye şubemizde kan bağışına bulunulacak” dedi. BRT

Devamını Oku

Kıbrıs

“Kara Yağ”a ilgi büyük

Published

on

By

İlk zeytin hasatı ile birlikte kara yağ yapımına da başlandı…

Keskin kokusu ve koyu rengi ile Kıbrıs Türk mutfağının vazgeçilmezi olan bu yağa ilgi oldukça fazla…

Uzun yıllardır Büyükkonuk da kara yağ çıkaran Mustafa Arıbey, ülkeye özgü olan bu yağa ilginin oldukça fazla olduğuna işaret ederek talebi karşılamakta zorluk çektiğini söyledi.

Arıbey, Kara yağ yapımını BRT için anlattı.

Devamını Oku

Trending