Connect with us
Örnek Resim

Kıbrıs

BİR HAFTA’DA : 55 KAZA,18 YARALI

Published

on

KKTC’de son bir haftada 55 trafik kazası meydana gelirken bu kazalarda 18 kişi yaralandı.

Polis Genel Müdürlüğünün haftalık trafik raporuna göre kazaların 19’u süratli araç kullanmak, 12’si dikkatsiz sürüş, 9’u kavşakta durmamak, 7’si yakın takip ve 8’i de diğer etkenlerden kaynaklanırken, söz konusu kazalarda toplam 466 bin 200 TL’lik maddi hasar oluştu.

Kazalardan 20’si Lefkoşa, 13’ü Gazimağusa, 17’si Girne, 4’ü İskele ve 1’i de Güzelyurt’ta oldu.

719 SÜRÜCÜYE RAPOR… SÜRAT, CEP TELEFONUYLA KONUŞMA VE SEYRÜSEFER RUHSATSIZ SÜRÜŞ İLK ÜÇ SIRADA

Diğer yandan polis tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen trafik kontrollerinde ise kontrol edilen 6 bin 163 araç sürücüsünden 719’u hakkında ileri işleme gidildi.

Trafik suçlarının dağılımı şöyle:

“Sürat (205), Seyir Halinde iken Cep Telefonu ile Konuşmak (157), Seyrüsefer Ruhsatsız Araç Kullanmak (73), Trafik Levha ve İşaretlerine Uymamak (39), Muayenesiz Araç Kullanmak (28), Alkollü Araç Kullanmak (25), Sigortasız veya Kapsamı Dışında Araç Kullanmak (24), Dikkatsiz Sürüş (17), Sürüş Ehliyetsiz Araç Kullanmak (11), Tehlikeli Sürüş (3), “B” Özel İşletme İzinsiz Araç Kullanmak (3), “A” Yol Kullanma İzinsiz Araç Kullanmak (2), Trafik Işıklarına Uymamak (1), Koruyucu Miğfer Başlıksız Motosiklet Kullanmak (1) ve 130 diğer trafik suçları.”

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıbrıs

CTP Genel Başkanı Erhürman:Bölge halkına geçmiş olsun

Published

on

By

Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman da yangın bölgesini ziyaret etti.

Basın mensuplarına açıklama yapan Erhürman ciddi bir kayıp yaşandığını, evlerin de hasar gördüğünü belirtti, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Devamını Oku

Kıbrıs

Dipkarpaz ve Ziyamet Polis Karakolları ile Yeşilköy İtfaiye Şubesi’ne ait mevcut telefon hatları devre dışı kaldı

Published

on

By

Mehmetçik-İskele arasındaki fiber optik kablo döşeme çalışmaları nedeniyle Dipkarpaz ve Ziyamet Polis Karakolları ile Yeşilköy İtfaiye Şubesi’ne ait mevcut telefon hatlarının devre dışı kaldığı bildirildi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, arıza giderilinceye kadar Dipkarpaz Polis Karakolu’na 0548 811 77 64, Ziyamet Polis Karakolu’na 0548 811 77 54 ve Yeşilköy İtfaiye Şubesi’ne 0548 811 75 05 veya Alo 199 çağrı numaralı hatlardan ulaşılabilecek.

Devamını Oku

Kıbrıs

Ağırdağ’da çıkan yangının elektrik şebekesi kaynaklı olduğu belirtildi

Published

on

By

Ağırdağ-Boğaz yangının nedeninin, elektrik hatlarının rüzgarın etkisiyle birbirine temas etmesinden çıkan kıvılcımlar olduğu belirtildi.

Polisten verilen bilgiye göre, Ağırdağ-Boğaz’da yaşanan yangının Ağırdağ’da Benek Sokak üzerinde şiddetli rüzgarın etkisi ile elektrik hatlarının birbirlerine temas etmesi neticesinde çıkan kıvılcımlarla başladı.

Yangında yaklaşık 350 dönümlük alan içerisinde bulunan çam ağaçları, maki bitki örtüsü ile Laden Sokak ve Yasemin Sokak üzerinde bulunan dört evin çatıları ile bir adet salon araç tamamen yandı.

Yangın polis itfaiye ekiplerinin yanı sıra, Orman Dairesi ve Sivil Savunma ekipleri, askeri personel, bölge halkı, bölge belediyelere ait su tankerleri ile söndürüldü.

Devamını Oku

Trending