Connect with us
Örnek Resim

Kıbrıs

Ataoğlu: Temmuz ayında PCR ile girişler başlamalı

Published

on

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Temmuz ayı başında sadece PCR ile ülkeye turist kabul etmeye başlanması gerektiğini belirterek, risk grubundaki bireylerin aşılanmasına devam edildiğini, Temmuz ayına kadar aşılanma oranının daha da iyi bir seviyede olacağını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, yazılı açıklama yaparak, Temmuz ayında yeni açılımların gerekli olduğunu, ülke turizminin ve ülke ekonomisinin buna ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Nisan’da başlayan kapalı turizm modelinden sonra, Haziran itibarıyla aşılı turistlerin gelişinin başladığını anımsatan Bakan Ataoğlu, Temmuz ayı başında ise sadece PCR uygulaması ile ülkeye turist kabul etmeye başlanması gerektiğini kaydetti.

Sağlık Bakanı Ünal Üstel’in de aynı konuda görüş belirttiğini ifade eden Ataoğlu, Sağlık Üst Kurulu’nun belirleyeceği kriterler çerçevesinde Temmuz ayında tam açılım için atılacak olan bu adımın tüm sektörlere fayda sağlayacağını söyledi.

Ülkede aşılanmanın hızla devam ettiğini anlatan Ataoğlu, risk grubunda bulunan bireylerin aşılanması ile ülkenin bir nebze olsun rahatladığını veTemmuz ayına kadar aşılanma oranının daha da iyi bir seviyede olacağını vurguladı.

Ülke ekonomisini ayakta tutan en büyük sektörlerden olan turizm sektörünün ayakta kalabilmesi için bakanlık olarak çalışmaların devam ettiğini belirten Ataoğlu, TC Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi’nin deteği ile de sektöre yeni katkılar yapılacağını söyledi.

Sektörün uzun bir süredir maddi ve manevi kayıplar yaşadığını, gelinen noktada vakaların azalması ile normalleşmeye geçildiğini kaydeden Ataoğlu, bu çerçevede turizmin hizmetlerini daha kolay sürdüreceğini ifade etti.

Bakan Ataoğlu, Ercan Havalimanı başta olmak üzere, ulaşım ve konaklamada turizm sektörünün aldığı hijen tedbirleri sayesinde turistlerin korkusuzca tatillerini KKTC’de geçirebileceğinin altını çizdi.

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kıbrıs

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde “Yaşlanmak değil, keyifle yaş almak için birlikteyiz” mesajı verildi

Published

on

By

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, “Yaşlanmak değil, keyifle yaş almak için birlikteyiz” sloganıyla, 1 Ekim Dünya Yaşlı Hakları Günü kapsamında, bir dizi etkinlik düzenliyor.

Etkinliklerin ilki dün akşam 20 Temmuz Mete Adanır Stadyumu’nda yer aldı.

Doğan Türk Birliği ile Dumlupınar takımları arasında, 20 Temmuz Mete Adanır Stadyumu’nda gerçekleşen futbol maçına Lapta Huzurevi’nde kalan yaşlılar da seyirci olarak katıldı.

Maç izlemek için stadyuma gelen huzurevi sakinleri, tribünlerde , mutluluk ve heyecanla maçın başlamasını bekledi.

Maç öncesinde futbolcular ve huzurevi sakinleri, farkındalık yaratmak amacıyla , üzerinde “Yaşlanmak değil, keyifle yaş almak için birlikteyiz”sloganının yer aldığı bir pankarta sahaya çıktı.

Büyük bir heyecanla maçı izleyen yaşlılaraetinlik boyunca çeşitli ikramlar da yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, yaşlıların bir gün değil, her gün toplum ve sosyal yaşam içinde olması gerektiğini belirterek, yaşlılara saygı, yaşlı hakları gibi konularda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini söyledi.BRT

Devamını Oku

Kıbrıs

CTP Genel Başkanı Erhürman:Bölge halkına geçmiş olsun

Published

on

By

Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman da yangın bölgesini ziyaret etti.

Basın mensuplarına açıklama yapan Erhürman ciddi bir kayıp yaşandığını, evlerin de hasar gördüğünü belirtti, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Devamını Oku

Kıbrıs

Dipkarpaz ve Ziyamet Polis Karakolları ile Yeşilköy İtfaiye Şubesi’ne ait mevcut telefon hatları devre dışı kaldı

Published

on

By

Mehmetçik-İskele arasındaki fiber optik kablo döşeme çalışmaları nedeniyle Dipkarpaz ve Ziyamet Polis Karakolları ile Yeşilköy İtfaiye Şubesi’ne ait mevcut telefon hatlarının devre dışı kaldığı bildirildi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, arıza giderilinceye kadar Dipkarpaz Polis Karakolu’na 0548 811 77 64, Ziyamet Polis Karakolu’na 0548 811 77 54 ve Yeşilköy İtfaiye Şubesi’ne 0548 811 75 05 veya Alo 199 çağrı numaralı hatlardan ulaşılabilecek.

Devamını Oku

Trending